Pages Menu
Menü

Megjelenés dátuma 2019. 03. 08.

Ezúttal is fölényesen nyertük a Budapest bajnokságot

A diák I-es és diák II-es kötöttfogású Budapest bajnokság mellett egy gyermek gálán, valamint az év első kadet szabadfogású férfi és női minősítési versenyén, és egy junior nemzetközi viadalon voltunk érdekeltekA hétvége mérlege: 16 arany-, 9 ezüst- és 13 bronzérem.

Nemzetközi porondon Szőke Alex ölhette először magára a magyar címeres mezt idén márciusban. Szakosztályunk legeredményesebb birkózója a junior kötöttfogású válogatott színeiben az ausztriai Götzisben jeleskedett.

Alex immáron a 97 kilogrammosok között igyekezett legjobbját nyújtani, ami ezúttal egy előkelő harmadik helyezésre volt elég. Birkózónkat a rangos megmérettetésen az osztrákok tehetsége, a junior világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Markus Ragginger tudta csak megállítani, de ő is csak “1-1-el” bizonyult jobbnak Alexnál.

Junior eredményünk:

97 kg: 3. Szőke Alex

Az eggyel fiatalabbak, a kadetok Kistarcsán, az év első minősítési versenyén szálltak harcba a válogatottságért. A hölgyeknél Matyi Vivien a 46 kilogrammosok között lett aranyérmes, míg a fiúknál Mányik Dávid az 51, Laky Levente pedig a 80 kilogrammosok között győzött.

Az aranyérmek mellett további számos érmet zsebeltek be birkózóink, aminek köszönhetően többek között az Újpestet és a Haladást is megelőzve a csapatpontverseny élén zárt szakosztályunk.

110 kg: 2. Bazsó Adolf

Kiesett: Petenykó András (60 kg), Petenykó Viktor (60 kg), Rékasi Sándor (65 kg).

A Kertvárosi SE másnap ugyancsak Kistarcsán rendezte meg a Budapest bajnokságot a diák I-es és diák II-es kötöttfogású birkózók számára, valamint egy gyermek gálára is sor került.

Szakosztályunk mint mindig, így ezúttal is komoly erőkkel képviseltette magát a területi megmérettetésen, ami egyben kvalifikáció volt a különböző korosztályok országos bajnokságaira.

Csapatunk ezúttal több mint 30 birkózópalántával állt rajthoz vasárnap, akik összesen 29 érmet nyertek. Érmeseink közül 13-an a legfényesebből vehettek át a dobogó tetejére állva. A számtalan medálnak köszönhetően természetesen ezúttal is szakosztályunk nyerte a diák I-es és diák II-es csapatpontversenyt.

A területi bajnokság ismét kiváló felmérő verseny volt az egri, valamint a zalaegerszegi országos bajnokságok előtt.